DUYURULAR

KYK BURS / KREDİ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuru sonuçları kyk’nın resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. KYK burs sonuçları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler E-Devlet’ten sonuçları öğrenebilir.

Burs/kredi başvurusu yapan öğrencinin başarı, sosyal ve gelir durumu ile ilgili sunduğu bilgiler 12 farklı kurumdan elektronik ortamda teyit edilerek değerlendirildiğini belirtmekle beraber kredi – burs çıkan öğrencilere hayırlı olsun dileklerimiz iletiyoruz.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Üniversite öğrencilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020’de burs/kredi miktarının 500 liradan 550 liraya çıkacağını belirtti.

KYK Yurt ücretlerinin zamı, kantinlerin zamı şehirdeki ulaşım ücretleri göz önüne alındığında gerçekten bu zam oranı ile öğrenci dalga geçilmektedir. En kısa zamanda bu yanlıştan dönülmesini temenni ediyoruz.

Sizde yorumlarınızı ve bu duruma tepkinizi bu gönderinin altından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Yazar hakkında

gaziuniversitesiailesi

Gazi Üniversitesi Ailesi, 2017 Yılında Gazi Üniversitesi öğrencisi tarafından bütün Gazi Üniversitesi & Hacı Bayram Veli Üniversitesinin akademisyenlerine, öğrencilerine, çalışanlarına en doğru ve en güncel bilgileri ulaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Yorum yap