BİLGİLER

Pandemi Döneminde Akademik Takvim İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1- Vizeler ve Ara Sınavlar Nasıl Yapılacak/Notlandırılacak?

Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda Ara Sınavlar; ödev, rapor, proje vb. dönem içi çalışmalarla değerlendirilecektir.

2- 15 Haziran’da Yoğunlaştırılmış Yaz Öğretimi’nde hangi dersler olacak?

15 Haziran’da başlayacak olan Yoğunlaştırılmış Yaz Öğretimi ” Uzaktan Eğitimle Verilemeyen ” dersleri kapsayacak. Bir yorum yapmak gerekirse normalde pandemi çıkmadan önce ders programınızda olan derslerden şuan uzaktan eğitimle görmedikleriniz 15 Haziran’da Yoğunlaştırılmış Yaz Öğretimi adı altında verilecektir.

3-Normal bildiğimiz Yaz Okulu Olacak mı?

Güncellenmiş Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde 2019-2020 eğitim öğretim yılı için ayrıca bir Yaz Okulu açılmayacaktır.

4-Bütünleme Sınavları ve şartları nasıl olacak?

Bununla birlikte, 2019-2020 Güz Yarıyılında ders kaydı yaptırmış, devam zorunluluğunu almış ancak başarısız (FF ve FD) olmuş öğrenciler ile Bahar yarıyılında ders kaydını yaptırmış ve başarısız (FF ve FD) olmuş öğrencilere başarısız oldukları derslerden bütünleme sınavı hakkı tanınmış ve sınav tarihleri Akademik Takvimde gösterilmiştir.

5-Stajlar gibi vb programlar nasıl yapılacak?

Önlisans ve lisans programlarında; öğretmenlik uygulaması, işyeri eğitimi, eczane stajı ve Üniversite dışı yürütülen diğer meslekî eğitim uygulamalı dersler, programların almış oldukları kararlar doğrultusunda idari birimlerin de bilgisi dâhilinde dijital imkânlarla sürdürülebilecektir.

6-Lisansüstü Tez Savunmaları Nasıl Olacak?

Lisansüstü tez savunmalarının “sınav sürecinin kayıt altına alınarak hukuki açıdan denetlenebilir olma” koşuluna riayetle Microsoft Teams üzerinden yapılacak.

7- Uzaktan Öğretimin Final Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

08 -14 Haziran’da Uzaktan Öğretim dersleri için dönem sonu sınavları yapılacaktır. ( Bazı fakültelere gelen yazı sadece ödev vb. şekillerde yapılması yönünde)

8- Yoğunlaştırılmış Yaz Öğretimi Sınavları Ne zaman Yapılacak?

20 -24 Temmuz’da Yoğunlaştırılmış Yaz Öğretimi Sınavları Yapılacaktır.

 

Yazar hakkında

gaziuniversitesiailesi

Gazi Üniversitesi Ailesi, 2017 Yılında Gazi Üniversitesi öğrencisi tarafından bütün Gazi Üniversitesi & Hacı Bayram Veli Üniversitesinin akademisyenlerine, öğrencilerine, çalışanlarına en doğru ve en güncel bilgileri ulaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Yorum yap