BİLGİLER

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş | Başvuru, Şartlar, Maaş

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş ; Merhabalar Gazi Üniversitesi Ailesi okurları bu yazımızda değineceğimiz konu Üniversitede Kısmi Zamanlı İş konusu. Öğrenciliğin ne demek olduğunu çok iyi bilen gençler olarak maddi sıkıntımızın olmadığı bir gün yok Allah’a şükür 🙂 Aylık 2000 TL gelirimiz de olsa illa ay sonu gelmeden o parayı harcarız, yeriz, ya da unuttuğumuz bir borç çıkar onu kapatırız. Maddi yönden öğrencinin hiçbir zaman yüzünün gülmeyeceği gerçeğini bilsek de aileden gelen harçlıklar, aldığımız burslar vb. gibi gelirlere bir de ek gelir eklemek isteriz. Bu kimi zaman part-time çalışmakla kimi zaman freelance çalışmakla olduğu gibi üniversitenin öğrencileri sunduğu kısmi zamanlı işlerle de mümkün olduğunu söylemek isteriz.

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş Nedir ?

Üniversitenin ihtiyaç sahibi öğrencilere, belirli birimlerde (Spor Salonu, Yemekhane, Kütüphane, ÖDM ,Erasmus Ofisi, vb ) belirli bir ücret karşılığında çalışma imkanı sunduğu iş programıdır.

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş Başvuruları

Üniversitemizin Kısmi Zamanlı İş programına baktığı birim Öğrenci Danışma Merkezidir. Her sene yeni öğrencilerin kayıt olma süreci geçtikten sonra odm.gazi.edu.tr sayfasından Kısmi Zamanlı Öğrenciler İçin duyuru yapılır. Güncel Duyuru yapıldığında instagram sayfamızdan sizleri bilgilendireceğiz. Başvuru sürecinde istenilen belgeler 15’e yakın ama %99’unu e-devlet üzerinden halledebiliyorsunuz. Bunun için anne baba ve sizin e- devlet şifrenizin olması yeterlidir.

2019 – 2020 Kısmı Zamanlı İş Başvurusu için Tıklayınız

İstenilen Belgeler

 • 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 1 Adet Resim
 • 1 Adet Öğrenci Belgesi(Güncel Tarihli Onaylı)​
  Yüksek Lisan Öğrencileri  Öğrenci Belgelerine Disiplin Cezası olup olmadığını not düşürtmeleri zorunludur.
 • Transkript
 • Anne, baba ve öğrenciye ait (güncel tarihli) maaş bordrosu ve barkodlu tescil kaydı çalışmayanlar için çalışmadığına dair belge (e- devlet) ​
 • Anne , baba vefat yada ayrı ise, vukuatlı nüfus kayıt örneği veya bu durumu belgeleyen resmi evrak.
 • Halk Bankası Gazi Bürosundan IBAN No
 • SGK Provizyon Belgesi ( Anne Baba ve  Kendisinin)
 • Yerleşim Yeri Belgesi

bu belgeler istenmiştir.

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş

Üniversitede Kısmi Zamanlı İş

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Kimler Kısmi Zamanlı İşte Çalışabilir? Ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarından herhangi birine kayıtlı olan, normal eğitim-öğretim süresi içerisinde öğrenim gören ve disiplin cezası almamış öğrenciler kısmi zamanlı öğrenci olarak üniversitede çalışabilirler.

 

 • Öğrenciler Ne Tür İşlerde Çalıştırılırlar?
  Üniversitedeki iş ve işlemlerin daha hızlı yürütülmesi amacıyla ilgili birimdeki mevcut düzeni aksatmadan yönetici, memur ve öğretim elemanlarını yardım etmekle sorumludurlar.

 

 • Aylık En Fazla Kaç Saat Çalışabilirim?
  Üniversitede Kısmi Zamanlı İş programında günde en fazla 5 saat haftada en fazla 15 saat ayda ise en fazla çalışabileceğiniz 60 saattir. Lisans ve Ön Lisans Öğrencileri  11,40 TL

 

 • Aylık En Fazla Ne kadar Para Alırım?
  60 saat çalışmak zorunda olmadığını belirterek çalıştığınız saat kadar para alındığını söylemek isterim.

 

 • Çalışma Saatini Kim Düzenler?
  Çalışma süresini, iş dağılımını, iş başlama ve bitiş saatleri birim yöneticileri tarafından sizi mağdur etmeyecek şekilde belirlenir.

 

 • Kısmi Zamanlı İşte Çalışırsam Bursum Kesilir mi?
  Öncelikle bu işte yapılan sigorta kısmi zamanlı olarak yatırılmaktadır. SSK gibi bir sağlık güvencesi değildir. Prim yatmıyordur. Bundan dolayı aldığınız burslarda herhangi bir kesilme söz konusu değildir.

Merak Ettiğiniz Soruları Aşağıdaki Yorum kısmından Sorabilirsiniz

Yazar hakkında

gaziuniversitesiailesi

Gazi Üniversitesi Ailesi, 2017 Yılında Gazi Üniversitesi öğrencisi tarafından bütün Gazi Üniversitesi & Hacı Bayram Veli Üniversitesinin akademisyenlerine, öğrencilerine, çalışanlarına en doğru ve en güncel bilgileri ulaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Yorum yap