BİLGİLER

Gazi Üniversitesi Kayıp Kimlik Kartı | Nasıl Çıkartılır?, Gazeteye İlan Nasıl Verilir?

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlere Üniversite Kimlik Kartınız Kaybolduğunda yapmanız gerekenler hakkında bilgi vereceğiz. Herkes gibi bizimde başımıza gelen bu durum sizlerin de başına gelmiştir ya da gelecektir. Bu durum neticesinde Instagram sayfamızdan bizleri soru yağmuruna tuttuğunuz için bizlerde bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Öncelikle moralinizi bozmayın. Bu hadisenin yaşanması dünyanın sonu değildir. Çözümü elbette vardır. Bilmeyen arkadaşlar için bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kimlik Kartım Kayboldu Ne Yapmam Gerekir?

Bu makaleyi okumadan önce yapacağınız işlemlerin sırası şu şekilde olacaktı; Önce fakülte öğrenci işlerine gidecektiniz, Öğrenci İşlerindeki abla yada abi bu konu ile biz ilgilenmiyoruz deyip sizi Mediko Öğrenci İşleri Binasına yönlendirecekti. Buradaki öğrenci işlerine gittiğinizde size gazeteye ilan verdiniz mi? vermediyseniz verin öyle gelin demesi muhtemeldir. Ondan sonra bir form doldur diyecektir ki neyseki bu yazıyı okuyorsun ve ilk yapman gereken şey Gazeteye ilan vermek…

1- Gazeteye ilan vermek

Evet nereden bulacağız bu gazeteyi, kaç para isteyecekler Allah bilir? sözlerinizi duyuyorum lakin sizler için yine biz araştırdık 🙂 gazeteilanverme.com sitesinden gazetelerin resmi ajansı olan Volkan Reklam Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu site Ankara Menşeili bir site. Sahibi ile yüz yüze görüştük. Gayet güvenilir, işini iyi yapan bir kurum.  Gazeteye ilan vermeniz için birden fazla yol var aşağıya sıralıyorum….

  • Öncelikle ilk olarak Rüzgarlı Caddesi Funda işhanı 11/13 Ulus- Ankara adresine giderek buradan bizzat yüz yüze görüşüp ilan verebilirsiniz.
  • Ben yorulmak istemiyorum diyenler için WhatsApp ya da GSM no ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ödemeyi IBAN yolu ve ya PTT üzerinden yapabilirsiniz.

Bu hizmetin bedeli yaklaşık 20 – 30 TL arasında değişebiliyor.

Siz ödemeyi yapıp gazetede ilan verdikten sonra ertesi gün ilanınız bu kurumun anlaşmalı olduğu gazetelerde yayınlanıyor. ( Hürriyet Ankara  –  Sabah Ankara ekleri çoğunlukla )

Bu gazete küpürünü gazete satan bayiilerden alarak ilk işleminiz tamamlanmış oluyor…

Adres: Rüzgarlı Caddesi Funda işhanı 11/13 Ulus- Ankara

Tel: 0312 309 12 14

GSM: 0533 261 12 28

SMS ve Whatsapp: 0533 261 12 28

Website: gazeteilanverme.com

Sadece bununla kalmıyor Mezuniyet belgesi ve Diploma Kaybı içinde gazeteilanverme.com’ a müracat edebilirsiniz

2- Gazi Üniversitesi Mediko Binası Öğrenci İşleri Süreci

Gazi Üniversitesi Mediko Öğrenci İşleri Dairesi binası ana kampüsteki yemekhanenin hemen üstündedir. Yine buraya harita olarak bırakmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Bu binaya ulaştıktan sonra öğrenci işleri dairesi katına çıkıyoruz. Binadan içeri girdiğinizde sizi yönlendiren tabelaları göreceksiniz. Kendi fakültenizle ilgilenen ilgili memuru bulduktan sonra süreç yukarıda anlattığımız gibi sorunsuz bir şekilde işlemiş olacak.

3- Form Doldurma Evresi

Evet memur sizden buna benzer bir form doldurmanızı isteyecek. Form Örneği Bu formu doldurduktan sonra 15 – 20 gün sonra kimliğinizi teslim alabileceğinizi size söylecektir.

Gelelim bu konular hakkında Sıkça Sorulan Sorulara

Gazi Üniversitesi Kimlik Kartım Kayboldu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 Kaybedildiği için aynı yıl içinde yenisi verilen kimlik de kaybedilirse yine aynı işlemler mi yapılır?
Hayır. Eskisi kaybedildiği için aynı öğretim yılında yeni kimlik verme işlemleri bir defaya mahsustur. İkinci kimliğin de kaybedilmesi halinde yine ilan vermeniz ve yeni öğretim yılını beklemeniz gerekiyor. Kayıp ilanına dayalı olarak sadece bir defalığına yeniden kimlik kartı verilebildiği için, kimlik kartınızı iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir.

EK BİLGİ

ÜNİVERSİTEDEN KAYIT SİLDİREN, MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER KİMLİK KARTLARINI TESLİM ETMEK ZORUNDADIRLAR

Öğrencilik statüsü sona eren kişilerin, öğrenci kimliklerini akıllı kartı veya kimlik olarak kullanmaları mümkün olmayacaktır. Bu nedenle üniversiteden çeşitli nedenlerle (kendi isteği, mezuniyet vb.) kayıt sildirirken kimlik kartlarının (öğrenci kimlik kartı, bank24 kartı ve diğer eski kimlikler) ilişik kesme formu ile birlikte ÖİDB’na teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrencilik statüsü sona erdikten sonra kullanıldığı tespit edilen öğrenci kimliğinin bütün hukuki sorumluluğukart sahibine aittir.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTINIZI BAŞKALARINA KULLANDIRMAYIN!

Bazı öğrencilerimiz kimlik kartlarını üniversite dışından kişilere vererek yerleşkeye girmelerini sağlamaktadırlar. Öğrencilerimiz genelde masum gerekçeler ile bunu yapmaktadırlar. Kimlik kartlarını üniversite dışından kişilere vererek üniversiteye girişlerini sağlamanın sonuçlarını bilmemektedirler. Ancak, bu davranış OKULDAN UZAKLAŞTIRMA CEZASI öngörülen ciddi bir disiplin suçudur. Bu nedenle bir çok öğrencimiz disiplin soruşturmasına uğramakta ve ceza almaktadır. Disiplin cezaları öğrencilerimizin siciline işlenmektedir ve verilen cezaların kaldırılması mümkün değildir. Bu konuda dikkatli davranmanızı, gelecekte pişman olacağınız sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçınmanızı önemle hatırlatırız.

Yazar hakkında

gaziuniversitesiailesi

Gazi Üniversitesi Ailesi, 2017 Yılında Gazi Üniversitesi öğrencisi tarafından bütün Gazi Üniversitesi & Hacı Bayram Veli Üniversitesinin akademisyenlerine, öğrencilerine, çalışanlarına en doğru ve en güncel bilgileri ulaştırmak amacıyla kurulmuştur.

Yorum yap